Bana sürekli cildim için kullandığım ürünleri soruyorsunuz. Cilt güzelliği için en önemli şeyin vücudu içten beslemek olduğuna inanmakla beraber, kullandığım ürünlerde de hep doğal olanları tercih ediyorum.

Eveet … Cilt, güzellik, ve besin demişken.. Avokadodan bahsetmemek olmaz.
Yağ ve protein değeri yüksek bu meyve, içinde bol miktarda A, E, B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri barındırır. Antioksidandır. Cildinizi yeniler, güzelleştirir. Hastalıklara karşı korur, bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Kolesterolu önlemeye yardımcıdır. Mutluluk hormonu seratonin salgılamanızı sağlar, yani kısaca çikolata gibi kafa yapar. Etrafa anlamsız gülücükler atmanızı sağlar.
Avokado seçerken eş seçer gibi bir titizlik gösterilmelidir. Olgunu ve yumuşak olanı makbuldur. Nebahat Çehre gibidir, gerçek güzelliğini olgunlaştıkça gösterir.

Kısacası yemeden gün geçirmediğim, neredeyse kızım olsa evlendireceğim bu mucizevi meyvenin faydaları say say bitmez.

Bana yemek yetmedi, orama burama da sürmeliyim, avokadoyla mutlu mesut hayat sürdürmeliyim diyerek yüz maskeleri de yapmaya başladım.

Sizinle bu eşsiz meyve ile hazırlanan, çok pratik 2 çeşit maske paylaşmak istiyorum. Haftada bir gün nem maskesi olarak kullanabilirsiniz.

 

Ballı Avokadolu Yüz Maskesi

Malzemeler:

Yarım avokado
2 yemek kaşığı sıcak su
1 çay kaşığı bal

Yumuşamış avokadonuzu çatal veya mikser yardımıyla püre kıvamına getirin. Balınızı sıcak suyunuza ekleyip, meyvenize ekleyin.
Bir fırça yardımıyla, veya ellerinizle, göz ve dudak çevrenize yaklaştırmadan yüzünüze yedirin. 10 dakika kaldıktan sonra su ile yıkayarak çıkartın.

 

Muzlu Avokadolu Yüz Maskesi

Malzemeler :

Yarım avokado
Yarım muz
1 yumurta sarısı

Yumuşamış avokadonuzla muzunuzu beraber ezin. Üzerine yumurta sarısını ekleyip, hepsini karıştırın. Yüzünüze bir fırça veya el yardımıyla sürüp 10 dakika bekletin. Su ile yıkayın.
Herkese yeşil suratlı, bol nemli, mutlu & güzel & sağlıklı günler dilerim !

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Cevapla