Çay, vazeçemediğim, içimi ısıtan, her sabah kahvaltımda yanımda olan, güvenilir, sadık arkadaşımsa, kahve de işveli cilveli, güne uyandıran, başımın düştüğü sırada kokusuyla içimi açıp, kaldığım yerden enerjiyle hayata bağlayan sevgilimdir herhalde.

Ne çaydan vazgeçebilirim, ne de kahveden.

İçim sıkılınca, kızlarla laflayınca, çok mutlu olunca, kısaca en ufak bir mazeret bulunca, günün kahve saati gelmiş demektir.

Benim gibi bir kahve tutkunu için iyi bir kahve dükkani demek, aşk demek, mutluluk demek..

Çok uzun süredir Bebek pasajında bir kahve dükkanı hakkında arkadaşlarımdan övgüler duyuyordum.

Aynı zamanda, İlhan da, Harley Davidson’cılar grubundan arkadaşının eşi, Bebek’te tam senlik, müthiş bir kahve dükkanı açmış diye anlatıyordu.

İkisi aynı yer mi yoksa Bebek’te iki mükemmel kahveci mi açılmış derken, düştüm yollara, gittim.

Tahmin ettiğim gibi, bu her taraftan ayrı övgüsünü duyduğum yer Bebek Pasajı içindeki Cup Of Joy’muş. Kendi içinde, gösterişi sevmeyen, birçok müdavimi bulunan, çok özel bir kahve dükkani Cup of Joy.

cup of joy tatlılar

Gittigim gün sahibi Suzan Sevengil Serez de ordaydı. Bu sayede birinci elden detayli bilgi aldım, birçok şeyi tatma fırsatı buldum.

Öncelikle, beni tanıyanlar yulafli kurabiye aşkımı bilirler. Buradaki ev yapımı kurabiyeler beni benden aldı. Çekim yapmayı bekleyemeden önüme gelenlerden bir kaç tane yedim. Utana sıkıla fotoğraflamak icin tekrardan doldurdum tabağımı. Anladım ki buradaki çikolata parçacıklı yulaf kurabiyeleri benim için resmen aşkın kendisiymiş. Bu eşsiz kurabiyeler dışında kahvenizin yanında tart, kahvaltılık atıştırmalıklar, pankekler yemek de mümkün.

Bir tek kahve değil, birçok çay çeşidi de bulunuyor Cup Of Joy’da, neredeyse benim evdekiyle yarışır. Benim bir de gittiğim heryerden değişik bitki çayları toplama tutkum var. Her akşam çeşit çeşit içerim. Bu ara güllü yesilçay favorilerimden.

IMG_8305Cup of Joy’daki Kahvelere gelince, ne söylesem az. Günlük süt kullanan cafe, kahve çeşitlerini Brezilya, Kostarika, Afrika gibi, dünyanın birçok farklı ülkesinden getiriyorlar.

Kahvenin her zaman en iyi ve en kalitelisini kullanıyorlar.

Espresso bazlı klasik sütlü kahve, zaten benim olmazsa olmazım ama onların bir de cold drip adlı soğuk sıkım kahveleri var ki … Yapımı saatler sürüyor, damla damla hazırlanıyor. Tadı ise enfes. Benim de favorilerim arasına girdi.

Cup of Joy, bu gördüğünüz merdivenlerde oturup dergi karıştırmak, laptopumu yanıma alıp çalışmak, ya da şu sıralar pek vakit bulamasam da kız arkadaşlarla buluşup biraz kaynatmak için eşsiz bir mekan.

Oradan elimde cold drip kahvemle çıkarken, insan işini aşkla yapınca ortaya böyle durumlar çıkıyor işte diye düşünürken buldum.IMG_3772 copy

2 Yorum

 1. Nur Zeren

  Eylül 29, 2016 at 7:57 am

  Glutensiz tahılsız beslenmiyor muydunuz?

  1. Pınar Sabancı

   Ekim 5, 2016 at 5:06 am

   Evet. 1,5 senedir tamamen glutensiz ve tahilsiz beslenmeye gectim. Cok memnunum. Onceden yulaf yiyordum.

Cevapla